Kurumsal Webmail Girişi
BASIN MERKEZİ
Haberler
Duyurular
Tanıtım Videoları
 
İstişare Toplantısı Yapıldı

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın ev sahipliğinde Baraj Yolu Seyri Sefa Kafede düzenlenen kahvaltılı istişare toplantısına Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine atanan Av.Mustafa Alkayış, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, İlçe Emniyet Müdürü Durmuş Ali Özkan, Jandarma Bölük Komutanı Asteğmen Selçuk Çalıkuşu, İşadamları, Muhtarlar Derneği Başkanı M.Sait Çetinkaya, Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, kurum amirleri, esnaflar ve basın mensupları katıldı.


Katılımın yüksek olduğu görülen istişare toplantısında, konukları Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Yardımcıları ile birlikte karşıladı.

 


Kahvaltının ardından istişare toplantısının açılışını yapan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında; ” Yönetim olarak istişareyi önemsiyoruz.Fırsat buldukça yılda bir kaç bu toplatıları düzenleiyoruz.Bir araya gelelim Kahta’mızın yapılan ve yapılması gereken hizmetler ile ilgili istişare edelim istedik. Bugün bunun için bir aradayız. Özellikle mahalle muhtarlarımızın, işadamlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın varsa sorun ve taleplerini dinleyelim dedik. AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine henüz yeni atanmış olmasına rağmen ayağının tozu ile istişare toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran Merkez İlçe Başkanımız Av.Mustafa Alkayış’a çok teşekkür ediyorum ”dedi.


Görevi geldikleri 2014 yılından bu yana ilçede yapmış oldukları çalışmalar ve hayata geçirdikleri projelerle ilgili geniş kapsamlı açıklamalarda bulunan Başkan Toprak, yapmış oldukları çalışmalarda kendilerine her türlü desteği veren İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya teşekkür etti.

 


İlçenin uzun yıllara dayanan sorunlarının çözümü noktasında ilçedeki tüm kurumlarla diyalog halinde ve tüm ekip arkadaşları ile birlikte büyük bir gayret ve çaba içerisinde çalışarak çözmeye çalıştıklarını belirten Başkan Toprak,”Başta Sayın Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın bey başta olmak üzere diğer milletvekillerimiz Sayın Valimiz, Sayın Kaymakamımız ve tüm kurumlarımızla birlik beraberlik içersinde ilçemizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz.

 

İçme suyu sorunu ilçemizin en önemli sorunuydu. Allah’a şükür bu sorumuzu hallettik. İsale hattımız bitti, yapımında sona gelinen arıtma tesisimizin tamamlanmasını bekliyoruz. İnşallah 15-20 gün sora arıtma tesisimiz tamamlanmış olacak. Arıtma tesisimiz faaliyete geçtiğine ilçemiz saniyede 600 litre akacak şekilde cazibeli tertemiz suya kavuşmuş ve ufak bir arıza ve elektrik kesintisinden dolayı yaşanan su sorunu da ortadan kalmış olacak ve ayrıca her ay 500-600 bin lira elektrik faturası ödemek zorunda kalan belediyemizde bu ağır elektrik yükünden kurtulmuş olacak.

 

Görev süremiz içerisinde ilçemizi modern mezbahana kazandırdık. DSİ ile birlikte ilçemizin ortasında geçen 3 derenin ıslahını sağladık. Aynı şekilde Kaymakamlığımızla birlikte Ebu Sadık Parkı projesini hayata geçirdik. İlçemizin alt yapı üst yapı noktasındaki çalışmalarımız son sürat devam ediyor.17 mahalleden ibaret ilçemizin tüm mahallerimizin cadde ve sokaklarının büyük bir bölümünü kilit parke taşı, sıcak asfalt ve stabilize asfalt ile asfaltladık.Yeni yerleşim alanlarımızda yeni yollar açtık ve bu bölgelerin kanalizasyon sorunlarını çzödük.


Eğitim ve Sağlık kurumlarımıza arsa tahsisi başta olmak üzere önemli destekler verdik ve vermeye devam ediyoruz. İlçemize merkezi hükümet nezdinde eğitim, sağlık ve spor tesisleri gibi çok önemli projeler hayat geçirildi. İlçemizin merkezi hükümet desteğinde çözülmesi gereken sorunlarını içeren dosyaları kısa süre önce Ankara’ya taşıyarak sayın vekillerimizin öncülüğünde ilgili bakanlıklara sunduk. Yeni hazırlamış olduğumuz projelerimiz var. İnşallah yakında bu dosyamızı da hep Sayın Kaymakamımız ve Sayın Merkez İlçe Başkanımızla birlikte Ankara’ya taşıyacağız ve ilçemizin sorun ve sıkıntılarını hep birlikte çözmeye çalışacağız.


Yine halkımızın özlemi olan Baraj Sahili Projemizi hayata geçirmek için Kaymakamlığımızla birlikte hazırladığımız Sahil Yolu Projemiz var. Bu projemiz Sayın Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Beyin desteğinde hayata geçiriliyor. Dün Sayın Kaymakamımızla beraber Sahil Yolumuzun yapılacağı bölgede incelemelerde bulunduk. Sayın Kaymakamımız bu konuda hakkında gerekli açıklamayı yapacaktır ”şeklinde açıklamalarda bulundu.

 


Kahta İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise, sorunlarının çözümünde istişare ve birlikteliğin önemine işaret ederek,“Geldiğim günden bu yana Sayın Belediye Başkanımızla çok güzel birliktelik içersinde çalışıyoruz. Sağ olsun kendisi bizlere her zaman her desteği veriyor. İlçede kamu hizmetlerinin daha iyi yürütülmesi için ilçenin ihtiyaçlarını bizlere aktarıyor. İlçe Kaymakamı olarak tüm idaremizle birlikte Belediyemizle birlikte ilçemiz halkına en iyi şekilde hizmet etmenin yollarını arıyoruz. 

 

Tabi bizler burada işleri takip ederken buranın çocuğu olan Adıyaman ve hatta Türkiye’nin yetiştirdiği Meclis Başkanvekili Ahmet beyin çok büyük desteklerini alıyoruz. 21.yüzyılda yaşıyoruz. İnsanlarımız haklı olarak normal kamu hizmetlerinin dışında sosyal bir takım donatılara da sahip olmak istiyor. Bizlerde esas bu konun sahibi olan Belediye Kurumumuz ile bu hizmetlerde işbirliği yapıyoruz. 

 

Kahta’ya ilk geldiğimde vatandaşların Baraj Sahilinde yol talebi olduğunu müşahede ettim. Bu konu ile belediyemizle birlikte ortak bir çalışma yaptık ve Meclis Başkanvekili Ahmet beye sunduk. Orman Bakanımız geldiğinde Ahmet bu durumu kendileri iletti. Sayın Bakan o gün Ahmet beye sözünü verdi. Orman İl Müdürlüğümüz bu konuda gerekli çalışmayı başlattı. Nasip olursa inşallah Cuma günü Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın’ın katılımında sahil yolumuzun yapımına başlıyoruz. Sahil yolumuz 6,2 kilometre uzunluğunda. Neşet’in orada başlayıp Kahta çayına kadar uzanıyor. Yol yapımının ardından sahil yolumuzun çevre düzenlenmesi ve ışıklandırılması yapılarak ilçemiz çok güzel bir sahil yoluna kavuşmuş olacak ”dedi.


Merkez ilçe başkanlığı görevine gelmesinin ardından yapacağı ilk konuşma olması sebebiyle konuşmasının aynı zamanda bir basın toplatısı olacağını belirten AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış,” Kahta çok önemli bir yer. Hem siyaseten ve ham de sosyolojik olarak önemli bir yer. Sadece Adıyaman için değil Türkiye için değer taşıyan gerçekten Türkiye’ye katkı sunan bir ilçemiz. Kahta’yı sadece bir ilçe olarak düşünmemek lazım. Bir kardeşiniz olarak hem siyaseten ve hem de sosyolojik olarak farkındayım.

 

Sizlerle uzun bir yol arkadaşlığım var. Kahta’nın bizdeki yeri gerçekten çok farklı. Reis beyle çok uzun süreli ve hem de çok meşakkatli ve ateşten gömlek olan günlerden geldik. Darbelerin olduğu günlerden geldik. Parti kapatmaların olduğu günlerden geldik. Ama sürekli Kahtalılar gibi düşündük, Kahta’nın bizi götürdüğü istikamette yürüdük. Anadolu insanın görmek istediği Türkiye idelinden asla vazgeçmedik. Bu ideallerimizi de bugün yavaş yavaş uygulamaya koyuyoruz. Böyle olduğunu bugün Türkiye’de görüyor, dünya’da görüyor.”

 

 

Merkez ilçe başkanlığı görevine getirilmesi sürecine de değinen Başkan Alkayış ,”Cuma günü Genel Merkezimiz tarafından Anakaraya çağrıldık. Buda ilk basın toplantımız olsun. Kıymetli abimiz eski milletvekilimiz Mehmet Erdoğan’a İl Başkanlığı görevini tensip buyurdular Şahsıma da Merkez ilçe Başkanlığı görevini tensipte bulundular. İl Başkanımızın da  selamlarını iletiyorum. İl Başkanımız şu anda Ankara’da bulunuyor kısmet olursa yarın gelecek. Biz el ele vererek gönül gönüle vererek İnşallah Adıyaman’ımızı daha ileri noktalara ve güzel noktalara birlikte getireceğiz. Burada hem devletimizin temsilcileri var ve hem de seçilmiş temsilcilerimiz var, basınımız ,muhtarlarımız var. Dolayısıyla biz toplamda Kahta’yı oluşturuyoruz. Biri diğerinden önemli bir diğerinden önemsiz değil. Bir vücudun organları gibiyiz. Em önemlisi vücudumuzun organizeli, uyumlu yekpare bir şekilde çalışmasıdır. Bunu bugün burada yapılan icraatlarla görüyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. Halkımız bir gereken desteği fazlasıyla eriyor. Allah bizlere onların bu desteğine uygun icraatlar yapmayı nasip etsin” dedi.


Toplantı sonunda muhtarların ilçede faaliyet gösteren kurumlardan talep ve isteklerini dile getirmelerinin ardından Program toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

 

 

 

 Sonraki Önceki
Kahta Belediyesi © 2017
DATA Bilgisayar