KAHTA BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE DESTEK
alt text

KAHTA BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

alt text

KAHTA BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Eğitim ve öğretimde gençlere olan desteğini her fırsatta ortaya koyan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ilçe ve bağlı köylerde ikamet edip, 2023 yılı YKS sınavında başarılı olarak herhangi bir lisans veya ön lisans programına yerleşmiş olan öğrencilere bir defaya mahsus olarak yol ve eğitim yardımı adı altında nakdi yardım yapılacağını müjdeledi.
Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Öncelikle üniversiteyi kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Deprem de hayatını kaybeden eğitimcilerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bugün örneklik teşkil edecek şekilde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Tüm üniversite öğrencilerine; özel üniversite ve 2 yıllık bölümler de dahil olmak üzere tüm öğrencilerimize maddi yardımda bulunuyoruz. Sıralama da ilk 5 bine giren öğrencilerimize 7000 TL, 5 ile 10 bin arasındaki öğrencilere 5000 TL, 10 ile 20 bin arasındaki öğrencilere 4000 TL 20 bin ile 50 bin arasındaki öğrencilere 2000 TL maddi yardımda bulunuyoruz. Tekrar başarılar dileyerek tebrik ediyorum. Kazasız belasız yolları bahtları açık olsun, ilçemize ve ülkemize hayırlı evlatlar olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”

Yetkiler ise üniversite öğrencilerine yapılacak yol ve kayıt yardımı için arananlar şartları şu şekilde belirtti:
1-2023-2024 Öğrenimi için üniversiteyi bu yıl kazanmış olmaları,
2-Kazandığı üniversiteye bu yıl kaydını yapmış olmaları,
3-Üniversitelerine kayıt yapmış olmaları,
4-Örgün Eğitim veren üniversitelere kayıt yapmış olmaları (Açık Öğretim Hariç)
5- ilçe ve ilçeye bağlı köylerde ikamet etmeleri şartlarının olması gerekmektedir.
Yetkililer, son başvuru tarihinin 05 Ekim olduğunu belirterek bu tarihe kadar başvuruların internet üzerinden “ https://www.kahta.bel.tr/basvuru.html ” adresinden yapılacağını dile getirdiler.